Leírás
Mit tanulok meg a tanfolyam alatt?
Ennek a tanfolyamnak az alapok megtanítása és a mozgások a fő témája. Elkezdjük az alapoktól, majd tovább megyünk a konkrétabb dolgok felé, végül pedig belekóstolunk a karakter tervezés folyamatába is.
A tanfolyamot úgy építettem fel, hogy fontos szabályokkal ismertesselek meg, olyan törvényszerűségekkel, amik lényegesek lesznek a továbbiakban. Az elméleten túl az egész tanfolyam a gyakorlatra épül: hogy hogyan tudod az elképzeléseidet formába önteni.
Persze – ahogy eddig is hangsúlyoztam – mindezek feltétele a közbeni folyamatos, minél rendszeresebb gyakorlás, hiszen az eredmények csak akkor fognak jönni, de akkor viszont látványosan! Így aztán ha szorgalmas vagy, el fogsz jutni a saját karakterek tervezésének rendkívül izgalmas folyamatához, majd a kész karakterek megalkotásához.
Mit kell tudnom a tanfolyamról?
- 22 órás
- videós tartalmak és letölthető extra fájlok
- kezdőknek és haladóknak egyaránt
- 20 lecke
- 12 éves kortól ajánlott (felnőtteknek is)
- 1 év korlátlan hozzáférés
- online konzultációs lehetőség
- házi feladatok a maximális fejlődésedhez
Melyik leckében mit fogok megtanulni?
1. lecke - Bevezetés
Röviden bemutatom a tanfolyamot, majd fontos és megszívlelendő tanácsokat osztok meg Veled, amikre szükséged lesz a tanfolyam eredményes elvégzéséhez. Ezek olyan tanácsok, melyekre eddigi pályafutásom során tettem szert, mind-mind tapasztalati gyakorlati módszerek.
2. lecke - Gyakorlatok
Azt vettem észre, hogy valamilyen szinten a rajzolásra szükséges ráhangolódni, ami nem jelenti azt, hogy e nélkül nem megy a rajz, de fontosnak tartom főleg az elején, hogy a kéz, az ujjak bemelegedjenek, felvegyék a ritmust stb, ezért ebben a részben különböző gyakorlatokat mutatok, amik egyrészt bemelegítenek, másrészt nagyon jók gyakorlásnak is.
3. lecke - Alap formák
Elkezdjük a valódi tanulást: alapformákkal kezdünk, alapvető formai ismeretekkel, amik nélkülözhetetlenek ahhoz, hogy egy jó karakter tervező legyen belőled. Megismerkedsz olyan formákkal, amiknek a későbbiekben nagy hasznát fogod venni, itt kezdődnek azok az alapok, amikre majd a későbbiekben építkezni tudunk.
4. lecke - Mr Lufifej
A formákat tovább folytatva a fejre helyezzük a hangsúlyt: megvizsgáljuk a különböző fejformákat, azok megrajzolási/tervezési lehetőségeit, metódusait. Többféle megközelítést alkalmazok a fej megrajzolásának hiteles kivitelezéséhez, több folyamatrajzon mutatom be, hogyan tudjuk kialakítani az egyes fejformákat. Biztosan Te is megfigyelted az eltérő formai jellegeket akár a fejen belül is, nos itt pontosan ezekre térek ki, és a megrajzolásuk mikéntjére, lehetőségeire.
5. lecke - A test formái
A fej után áttérünk a testre, és annak az alapvető formai kritériumait vesszük végig. Mivel ez egy alapozó tanfolyam, ezért nem megyek bele nagyon részletesen az anatómiába, viszont arra szeretnék rávilágítani, hogy milyen rendszerben szemléljük a test “alkatrészeit” és legfőképpen ezek tükrében hogyan rajzoljuk meg őket, hogyan alakítsuk ki majd a “semmiből” ezeket. Az összefüggésekre pedig külön hangsúlyt fektetek, mivel azok nélkül csak egy nagy kuszaság lennének a karaktereink.
6. lecke - A törzs és a végtagok
A mozgás egységei következnek, illetve a mozgásban leginkább és leglátványosabban részt vevő elemeink. Megnézzük ezek felépítését, formáit, egymáshoz viszonyított arányait, viszonyait, hiszen az esetek többségében ezeket meg kell mozgatnunk pl egy-egy jelenetben. Ehhez pedig szükségesek megint csak az összefüggések megvizsgálása.
7. lecke - A statikus mozdulat
Elkezdjük a mozgások, illetve mozdulatok tanulmányozását: gyakorlati példákon mutatom be a statikus mozdulatot, illetve egyszerűbb rajzon keresztül elemzem a fontosabb szempontokat, amikre figyelni kell egy-egy ilyen megrajzolásakor/tervezésekor.
8. lecke - A dinamikus mozdulat
A látványosabb mozdulatok, mozgások következnek. Hasonlóan az előző részhez, rajzban mutatom meg a főbb dolgokat, rendszereket, akció közben a mozgás dinamikusságát. Ezek már igazán érdekes részek, hiszen a mozgásokkal rengeteg dolgot ki tudunk fejezni, akár szöveg nélkül is, ezekről is lesz szó ebben a leckében.
9. lecke - Érzelmek kifejezése
Érzelmeket többféleképpen tudunk rajzban megjeleníteni. Az egyik ilyen az arc, illetve a fej szerepe az érzelmekben, ezt fogom tárgyalni ebben a leckében: bemutatom az egyes érzelmekre jellemző megjelenítési formákat és persze ki is elemzem őket. Szintén lényeges rész ez a karakterek tervezésének folyamatában, hiszen ezekkel az apró mozdulatokkal jelentős dolgokat tudunk kifejezni.
10. lecke - Gyakorlatok
A Karakter rajzoló tanfolyam 1. részéhez hasonlóan itt is mutatok olyan gyakorlatokat, melyek „bemelegítik” az ujjaidat, a kezedet a további rajzoláshoz. Ha kezdő vagy, erre feltétlenül szükséged lehet, még ha unalmasnak hatnak is. Emlékszel a Karate kölyök filmre? Ott is mindenféle látszólag „felesleges” munkát kellett végeznie a srácnak, mire belefogtak volna az „igazi” munkába. Kb itt is hasonló a helyzet: ráhangolódsz a munkára és azt fogod észrevenni, hogy valamiért jobban megy, mint eddig.
11. lecke - Formák
Azoknak akik az 1. részt nem végezték el, újdonság lesz ez a blokk, akik viszont az 1. résszel kezdtek nekik nemcsak ismétlés lesz, hanem annál több is, hiszen bele raktam ebbe a blokkba olyan megközelítéseket és példákat, amik révén sokkal jobban el fogod sajátítani ezt az új szemléletmódot. Hja, igen, ezt anno nem tanították az iskolában, viszont elengedhetetlen a hiteles karakterek megtervezéséhez.
12. lecke - Mozgó formák
Ebbe a tanfolyamba több dinamikát tettem bele, mint az 1. részbe, ugyanis a mozgásokkal foglalkozunk itt javarészt. Elkezdjük a mozgásokban részt vevő alap egységekkel, azok jellemzőivel, ábrázolási módszereikkel. Megismerkedsz fontos szabályokkal, illetve kitérünk az egyes egységek egymással való kapcsolataira is, mert rendszerben kell szemlélnünk a megtervezendő rajzainkat.
13. lecke - Mozgásvariációk
Áttérünk a mozgások típusaira, megtanulod az egyes hasonlóságokat, eltéréseket, és példákon keresztül bemutatom Neked, hogyan lehet ezeket nagyon egyszerűen felépíteni a semmiből. Természetesen az előzőekben megtanult alap egységekre támaszkodunk és építjük fel lépésről-lépésre a tudást, aztán majd az erre épülő karaktereket. A mozgás ábrázolása rendkívül fontos a karakter tervezésben, hiszen többek között ez adja majd a sava-borsát a rajzaidnak.
14. lecke - Mozgás- és akcióvonalak
A mozgások nemcsak úgy „megtörténnek”, hanem bizonyos szabályokkal írhatóak le, ezt megfordítva pedig ezek mentén tervezhetőek meg. Ezeket tárgyaljuk ebben a részben, megintcsak példákkal alátámasztva, szemléltető videókban, közben pedig folyamatosan magyarázva a dolgokat. Kicsit talán misztikusnak tünhetnek ezek a mindenféle szabályok, vonalak stb, de gyakorlatban alkalmazva rá fogsz érezni az ízére. Ennek tehát a kulcsa a gyakorlat, azaz rajzold Te is velem mindegyik szemléltető rajzot!
15. lecke - A karakter egyensúlya
A mozgás egy másik lényeges összetevője az egyensúlyok helyes alkalmazása. A cél továbbra is a hihető karakterek megtervezése, ezekhez pedig egy újabb szegmens a karakter egyensúlyának hiteles ábrázolása. Többféle egyensúlyról beszélhetünk, számos pozícióról fogsz látni elemző videókat ebben a részben, melyek által megtanulod jól alkalmazni a mozgásokat, mozdulatokat az egyensúlyi állapotuk figyelembe vételével.
16. lecke - Panelban rajzolás
Egy kissé könnyedebb témát is bele tettem ebbe a tanfolyamba, ez pedig a keretek közötti rajzolás, más néven panel-rajzolás, de ismerheted ezt kocka-szisztémának is. Nem is gondolná az ember, mennyi minden befolyásolja a rajzot szemlélő gondolkodását a rajzról – nem mindegy, hogy hogyan rajzolunk meg olyan dolgokat, amik amúgy nem is láthatóak. Ez is kissé misztikusnak hangzik? Pedig nem az. Nem, nem szellemeket rajzolunk, hanem a rajzunknak olyan elemeivel foglalkozunk ebben a részben, amiket szükséges megrajzolni, még ha nem is lesznek ott a végső rajzon, nem látható, fedő-takaró pozíciók vannak jelen stb.
17. lecke - Egyszerű karakter tervezése
Egy izgalmas részhez értünk: az elejétől tervezek meg előtted lépésről-lépésre egy karaktert, közben persze folyamatosan magyarázva, hogy éppen mit miért csinálok, miért oda teszem azt a vonalat, milyen megoldásokat miért úgy alkalmazom stb. Ráadásul mindezt papíron rajzolom (nem pedig digitális táblán), pontosan azért hogy lásd: amit eddig megtanultál, azt egyáltalán nem nehéz áthelyezni gyakorlatba, csak egy papírlap és ceruza kell hozzá. Sokan nem is gondolnák, hogy az eddig megtanultak alapján mennyire egyszerű megtervezni egy saját, egyedi karaktert a semmiből. Hát ezt mutatom itt meg, hogyan is megy ez a gyakorlatban.
18. lecke - Zárszó
Szumma szummárum… mondhatnám, szóval összefoglalom az eddig tanultak főbb szempontjait. Az egy dolog, hogy gyakorlati dolgokat kell megtanulnod a jó karakter-rajzokhoz, de lényegesek a különféle szempontok alkalmazása is, egyfajta csekk-lista, hogy lecsekkold ezek alapján a rajzodat, hogy az valóban jó-e, nemcsak a Te számodra, hanem akár egy teljesen idegen ember szemszögéből is.
+ BÓNUSZ-1 lecke - Karakter kontúrozása
A megtervezett karakterünket grafikai programban kontúrozom. Ez lényeges lehet azért, mert láthatod egy vektoros rajz felépítési folyamatát, illetve magát a vonalkezelést is, magyarázatokkal. Ez az a fázis, ami megelőzi a kész rajz végleges formulását, azaz a színezést, tónusozást, fények stb felpakolását, szóval egy tanulságos rész a rajz formálódását tekintve.
+ BÓNUSZ-2 lecke - További folyamatvideók
Leginkább a rajzolást a folyamtában tudod elsajátítani, így a karakterek tervezésének is ez az egyik kulcsa, így ebben a részben további olyan videókat osztok meg Veled, amiket az 1. vagy a 2. részekbe külön nem tettem bele, viszont fontosnak tartom, mert további hasznos dolgokat fogsz ezekből el lesni.
+ BÓNUSZ-3 - Letölthető pdf ebook
Ezt az ebook-ot korábban pénzért adtam, de a tanfolyamot elvégzők ingyen jutnak hozzá. Az ebook egy gazdagon illusztrált segédlet a tanfolyamhoz, részben azokat a témákat tárgyalja, amikről a videós tananyagok is szólnak, de olyan részek is vannak benne, amikre a videókban nem térek ki. Plusz mindegyik fejezet után vannak házi feladatok, melyek elvégzése a tanfolyam biztosabb elsajátítását biztosítja.
Szóval dióhéjban ennyi maga ez a tanfolyam, de a dolognak természetesen nincs vége, hiszen a tanfolyam elvégzése után elkezdődik a tanulásod következő fázisa: egy csomó rajz alapján gyakorlatot szerezz a rajzolásban. Ha konzultációra van szükséged, szívesen segítek, kérdezz email-ben, ha pedig további karakterek rajzolását szeretnéd elsajátítani, akkor szívesen invitállak a többi tanfolyamomra is.
Mi szükséges a tanfolyam elvégzéséhez?
A tanfolyam megtekintéséhez és elvégzéséhez az alábbiakra lesz szükséged:
- technikai eszközök: okostelefon (vagy okosTV/pc-monitor/tablet) a videók megnézéséhez
- rajzeszközök: ceruzák (HB, B), radír (puha, félkemény), papír (géppapír-fénymásolópapír 80 gr) – ezeket bármely papír-írószer boltban vagy webshopból is be tudod szerezni, nem szükséges drága művészcuccokba beruháznod
- a tanfolyam elvégzéséhez grafikai programok ismerete nem szükséges!
Soha nem rajzoltam. Én is meg tudom tanulni?
Mivel ez egy alapozó tanfolyam, ezért itt még nem lesznek olyan mély dolgok, hanem teljesen az alapoktól indulva építjük el a tudásod, és mivel nagyon egyszerű vonalakat használunk közben, ezért a teljesen kezdők is el tudják sajátítani az egyes rajzolási-tervezési folyamatokat.
Szükséges ugyanakkor gyakorolnod is, hiszen csak úgy fog rögzülni mindaz a tudás, amit közben megszerzel. Ehhez pedig a segítségedre lesz az a több órás videós anyag, amikkel végig kalauzollak a rajzolásodban. Így aztán a végére olyan karaktereket fogsz tudni rajzolni, amikről az elején beszéltem!
Nekem való ez a tanfolyam?
Ha elmúltál már 12 éves és szeretnél megtanulni biztos kézzel karaktereket rajzolni és tervezni, akkor a válaszom határozottan: IGEN! A tanfolyam ugyanis úgy lett összeállítva, hogy akár egy kezdő is el tudja végezni. Persze később kicsit mélyebbre megyünk, de akkor már simán fogod venni az akadályokat, mert útközben megtanultad az alapokat!
Ha viszont bárhol megakadsz vagy kérdésed van, keress e-mail-ben, szívesen segítek, ha kérdésed van!
Hogyan tudom elvégezni a tanfolyamot?
- kattints a ’Kosárba teszem’ gombra,
- töltsd ki az adataidat, nyomj a Megrendelés gombra,
- utald el a tanfolyam árát a beérkező számlán feltüntetett számlaszámra,
- kapsz egy visszaigazoló email-t,
- 24 órán belül aktiválom a fiókodat,
- a már korábban megadott adataiddal (email, jelszó) lépj be a fiókodba,
- nézd meg a videókat,
- közben pedig RAJZOLJ velem együtt!
Fizetési információk
Fizetni előre utalással tudsz:
A tanfolyam vételárát a következő bankszámlaszámra tudod utalni (a visszajelző email-ben is benne lesznek az adatok): 10402908-86766670-52901007 (kedvezményezett: Varga Norbert, bank: K&H Bank). A megjegyzés rovatba kérjük írd be a rendelési számot (#szám – ez a pénztár oldalon a fizetés után jelenik meg, de e-mail-ben is meg fogod kapni közvetlenül a vásárlásod után)
A tanfolyam árának a fenti bankszámlára érkezése után maximum 24 órával aktiváljuk a tanfolyamhoz a hozzáférésedet. A tanfolyamot a Fiókodból tudod elérni, ahova a vásárláskor megadott e-mail címeddel tudsz belépni.
Pénzvisszafizetési garancia
A tanfolyam teljes egészére 30 napos pénzvisszafizetési garanciát adok!
Amennyiben mégsem lennél megelégedve a tanfolyam tartalmával, jelezd ezt nekem 30 napon belül, küldd el a számlaszámodat és szó nélkül visszautalom Neked a tanfolyam árát!
Értékelések
Még nincsenek értékelések.